قسمت سی و دو: شاهین از استرینگ‌کست

• در این قسمت از پادکست من با یکی از سازنده‌های استرینگ‌کست، یعنی شاهین صحبت کردم. استرینگ‌کست پادکستی است با موضوعات علمی و شاهین وظیفه تحقیق و تنظیم متون این پادکست رو به عهده داره. شاهین در حال حاضر در اسپانیا زندگی میکنه و در کنار موضوعات علمی و پادکستی راجع به حال و هوای اسپانیا هم صحبت کردیم 🇪🇸

توضیحات بیشتر در سایت:
    radiodaal.ir/shahin

• اول اینکه رادیوتون خیلی خوبه
    ولی در ادامه باید بگم من دوست داشتم در پادکست‌ها، درباره سطح کیفیت دانشگاه‌هایی که بچه‌ها بهشون درخواست دادن هم صحبت بشه و امیدوارم به زودی به دانشجوهایی که توی کره‌جنوبی درس می‌خونن هم برسید
    موفق باشید

• @ArashThr سلام آرش جان؛ مثل هر قسمت دیگه عالی بود ... کیف کردم،پر از نقطه قوت و اگر بخوام نقطه ضعفش رو بگم همون اصرار به استفاده از کلمات انگلیس از طرف شاهین بود که البته توضیحاتتون داخل پادکست به نظرم کافی بود ... پیشنهاد می کنم که برای اینکه استفاده از انجمن فراگیرتر بشه بعضی از نظرات اینجا رو تو پادکست بعدی بخونی ...

• راستی بعد از شنیدن پادکست من هنوز به مقصد نرسیده بودم و شروع کردم به گوش دادن "استرینگ کست" که بنظرم کیفیتش خیلی خوبه و این پادکست هم به لیست علاقه مندی های من اضافه شد ... دم شما گرم

• سلام
    با تشکر از کار قشنگي که انجام مي دين. راستش من توي تلگرام با اين پادکست آشنا شدم و همونجا هم دنبالش مي کردم. توي اين قسمت يهو با اين صحنه مواجه شدم که بايد برم جاي ديگه دنبال پادکست تون بگردم:|

خوبي تلگرام اينه که روي همه پلتفرمها بهش دسترسي هست. نيازي به داشتن گوشي هوشمند و يا سوار کردن برنامه جداگانه نيست. (حالا نگين که براي پلتفرمهاي ديگه هم برنامه پادکست وجود داره، فرض کنين يکي فقط يه لپ تاپ پکيده داره و اجازه نصب برنامه هم نداره)

به طور کلي بخوام بگم کارتون رو ناقص نکنين. يا به قولي يهو کانال رو عوض نکنين که مثلا از تلگرام اسباب کشي کنين ببرين يه جاي ديگه. اينکه فکر کنين همه گوشي هوشمند دستشونه يا اينقد رم دارن که فلان برنامه رو باز کنن يا اجازه نصب بهمان برنامه رو دارن، يا ... پيش فرض غلطيه.

ماها که گوشي موشي نداريم، يا اصلا تو کار پادکست نيستيم، به اون قسمت هايي از راديودال که بيرون کانال تلگرام و روي پلتفرمهاي پادکستي منتشر مي شن دسترسي نداريم. اگه ميشه، يه کپي از همه کارهاتون رو حتي شده چه کيفيت اوريجينال يا پايين روي تلگرام داشته باشين.

• @ArashThr سلام آرش
    من به ی بخشی از پادکست خیلی انتقاد دارم اون هم وسطش که به سینمای ایران رو اون جوری توصیف کردید باید شما رو دعوت کنم به لیست ۲۰ فیلم پر فروش امسال و پروفروش های ماه اخیر
    هیچ کدوم از اون ها با داستانی که شما تعریف کردید یکسان نیست در چه که خوب...ما کمدی مبتذل هم داریم که الان جز پر فروش هاست ولی باز هم با شاخصه های شما یکسان نیست و الان شما رو به دیدن ی لیست فیلم دعوت میکنم که احتمالا نظرتون رو در مورد سینما ایران تغییر بده:
    متری شیش و نیم ،سرخپوست،خفه گی،لانتوری،هزار تو،مسخره باز و تو سریال ها هم دعوت می کنم به دیدن سریال نهنگ آبی که خیلی ها میگن کپی ازmr.robot ولی من که هر دو رو دیدم قبول ندارم
    و خوب قبول دارم که ژانر علمی تخیلی کم داریم ولی باید منصفانه نیست که اون جوری نگاه کنیم به دوستمون هم انتقال بدید که مدرک سینما شون رو...
    بیخیال

• @ArashThr مطلب دوم این که گاهی اوقات سعی کنید اون ضریب هیجان رو کنترل کنید بعضی از جا های پادکست از روی ذوق تند تند باهم حرف میزدید و ما متوجه نمیشدیم اون رو هم مورد توجه قرار بده
    و این که ممنونم که پادکست خوب میسازی
    پ.ن:نامردی اگه خواستی بری تنهایی خونه مهمون های رادیو دال خارج از کشور یا همه یا هیچکس 😉

• سلام دوست عزیز خوب شما که اینجا اومدید پس خبر دارید که رادیو دال سایت داره و همه قسمت ها رو اینجا میزاره و شما با هر وسیله ای و فقط با مرورگر میتونید پادکست ها رو دانلود کنید🙂

• اگه ميشه، يه کپي از همه کارهاتون رو حتي شده چه کيفيت اوريجينال يا پايين روي تلگرام داشته باشين.

من از روز اول انتشار رادیو دال آگاهانه اصرار داشته‌ام که پادکست رو تا جای ممکن به صورتی عرضه کنم که فارغ از انحصار هرگونه پلتفرم باشه و هرکس به هر نحوی که براش راحت‌تره بتونه بهش گوش بده، که خب با در نظر گرفتن فیلتر شدن تلگرام تصمیم درستی بود.

مسلما انتشار روی تلگرام به خاطر اینکه هم رو این بستر مخاطب داریم و هم به دلایل فنی‌ای که گفتی ادامه خواهد داشت، ولی خب روش درستش این نیست دیگه 🙂 منم با انتشار دیرتر دارم سعی میکنم انگیزه به وجود بیارم تا پادکست گوش دادن رو به روش درستش انجام بدیم.

ولی دلیل نمیشه بخوام به زووور اصرار کنم. همین الان هم خوبه بدونی که داخل سایت، هم می‌تونی یه قسمت رو دانلود کنی، هم می‌تونی بدون نصب یا دانلود هرگونه برنامه مستقیما در مرورگر به اون قسمت گوش بدی.

پی‌نوشت: در نظر داشته باش محل مناسب برای این پرسش قسمت بحث عمومی بود. همچنین اگر در انجمن عضو بشی کارها خیلی راحت‌تر میشه.

• @ArashThr
    سلام آرش
    برام جالبه که نظرت رو در مورد دوست مهمان مون بدونم که به انتقاد شما از سینما ایران نقد وارد کرده چون من هم خیلی با نظرش موافقم من خودم بعد شنیدن اون قسمت از پادکست ی نیم ساعت قطع کردم تا یکم اروم بشم بتونم بقیه اش رو گوش بدم
    و مطلب دوم این که وقتی با ادم های با حال و پر انرژی مثل ازی ،پدرام،مسیح و شاهین که صحبت میکنی خیلی اون قسمت جالب میشه فارغ از محتوا انگار ی کوه انرژی میخوره تو صورت ادم عالی بود
    ممنون

• سلام
    راستش نمي خوام کانال ارتباطي رو عوض کنم. نمي خوام به مرض وبگردي و چک کردن دوره اي سايت مبتلا بشم. مي خوام از يه جا ناتيفينکيشن بگيرم.

• @ArashThr
    سلام
    شايد مشکل همينه که کار بزرگ رو بردين تو قالب پادکست کوچيکش کردين. نامگذاري نبايد کار رو محدود بکنه. شما يه سري برنامه گفتگو محور ارزشمند داريد. اينکه اسمش رو بزاريد پادکست و بعد پاتون رو توي اين کفش بکنيد که حتما بايد از درگاه هاي پادکستي شنيده بشه خودش يه جور محدود کردن و تو قفس کردنشه.

چيزي که از اون بازخوردها و اين پاسخ برداشت ميشه اينه که راديودال براي يک سري مخاطب محدود از يه نسل مشخص و داراي دسترسي به يه سري امکانات سخت افزاري يا نرم افزاري مشخص هست، که تنها دغدغه شون ماندن يا رفتنه.

بقيه هم اگه مي خوان شنونده باشن، خودشون رو تطبيق بدن. اين هم با شعار راديو کمي فاصله داره و هم ديگه داره کم کم دردناک ميشه.

• سلام
    به نظر مياد آهنگهاي متن پادکست و يا کليپ ها از فيلم ها و کارتون هاي مشخصي برگرفته شدن که هوشمندانه انتخاب شدن و پيام هاي خودشون رو دارن. ميشه شناسنامه يا آهنگ هايي که در پادکست به کار رفته رو جايي شير کنيد يا ريفرنس بديد؟

• سلام

1. بابت پادکست خوبت ازت تشکر می کنم.
    2. دقت کردی هر وقت مصاحبه حضوری داری، کیفیت ضبط صدا به شدت ضعیف می شه؟ این قسمت اخیر برا گوش دادن واقعا کیفیت بدی داشت متاسفانه؛ امیدوارم براش یه راه حل خوب پیدا کنی
      امیدوارم همیشه موفق و خوشحال باشی:)

• @MirHamed مرسی حامد جان. کاملا درست میگی. راه حلش به نظر ساده است: تهیه میکروفن و پیدا کردن فضای مناسب ... ولی خب هر دو هزینه دارند.
    حالا سعی میکنم یه جوری براش راه حلی پیدا کنم.

• تهماسب در قسمت سی و دو: شاهین از استرینگ‌کست گفته است:

ميشه شناسنامه يا آهنگ هايي که در پادکست به کار رفته رو جايي شير کنيد يا ريفرنس بديد؟

لینک به مطالبی که در هر قسمت راجع بهشون صحبت شده یا ازشون استفاده شده همگی در سایت موجوده.

• @ArashThr من خیلی این قسمت رو دوست داشتم مخصوصا شوقی که از فهمیدن حرف های همدیگه داشتین. منم هی میگفتم واای ببین چه خوب فک میکنن در این مورد. فقط اینکه گفتید مثل اینکه 4 ساعتی صحبت کردید کاش میشد یه نسخه دیگه هم میذاشتید همه صحبت هاتون یا بیشترشو بشنوم. مرسی از هردوتون 🙂

وارد شوید تا پست بفرستید