پنل گفتگوی زنده

• مدتی بود که من دنبال این بودم تا یه قسمت راجع به خود پادکست داشته باشیم. اینطوری که چطور شد پادکست شکل گرفت، در طول این مسیر چه اتفاقاتی افتاد و برنامه برای آینده چیست.

یه دلیلش اینه که من بنا به پیشنهاد برخی از دوستان برای اینکه بتونیم کیفیت کار رو بهتر کنیم، تو فکر این بودم که یه سری مسیر برای کمک به پادکست راه بندازم و دوست نداشتم اینطوری باشه که بگم این لینک، برید کمک کنید. میخواستم قبل از هرچیز این فرصت فراهم بشه که اگر سوالاتی هست بهشون پاسخ بدم. این موضوع پس ذهنم بود تا اینکه چند وقت قبل بچه‌های سایت لیفت برای اجرای زنده باهام تماس گرفتن.

جواب من این بود که فراهم کردن شرایطِ اجرای زنده برای یه پادکست مثل رادیو دال کار خیلی سختیه. اولا که من برای اجرا مهمان لازم دارم، دوما اگر هم کسی رو پیدا کنم، نمیتونستم مطمئن باشم که اون شخص با صحبت کردن در مقابل جمع راحته، و همچنین آیا اصلا میشه گفتگوی خوبی داشت یا نه؟ مهمون‌های ما سلبریتی و سخنران نیستند، آدم‌هایی عادی هستند و شاید قرار گرفتن در چنین شرایطی کار رو براشون سخت کنه.

عوضِ اجرا من گفتم میتونم اگر همراهی خوب داشته باشم، راجع به خود پادکست و چیزهایی که در این مسیر یاد گرفته‌ام یه برنامه بذارم. ادعا نمیکنم چیز خیلی خاصی بلدم، ولی خب یه سری تجربیات در مورد چطور گفتگو کردن دارم، کمی مطالعه داشته‌ام و حداقل اینکه یه تعداد زیادی اشتباه کرده‌ام که شاید شنیدنش برای بقیه جالب باشه و بتونن ازش برای زندگی شخصی خودشون درس بگیرن.

من این رو مطرح کردم و از قضا یه مدت بعد خیلی تصادفی با آدمی بی‌اندازه دلچسب به اسم شاهین که پادکست آمپاژ رو میسازه آشنا شدم. این ایده رو باهاش در میون گذاشتم و اونم هم استقبال کرد.

اینطوری شد که ما برای دوشنبه، ۲۵ آذر، یه برنامه اجرای دو نفره گذاشتیم. فکر کنم بشه گفت میتونید انتظار چیزی مثل قسمت قبل، یعنی صحبت من با شاهینِ استرینگ‌کست رو داشته باشید. اما خب این سری من بیشتر حرف میزنم و در بین صحبت‌هام شاید کمی از داستان‌های خودم هم تعریف کردم. شما هم این بار برخلاف روند معمول پادکست، اگر سوالی داشته باشید میتونید وسط حرف من مطرحش کنید.

برای تهیه بلیط همونطور که گفتم میتونید به سایت لیفت سر بزنید. لینکش رو در تمام شبکه‌های اجتماعی قرار میدم. اگر بتونید حضور داشته باشید خیلی خیلی خوشحال میشم و امیدوارم بتونم از نظرات شما برای شناخت بهتر شنونده‌های پادکست و بهبود کار استفاده کنم.

همچنین اگر برای این برنامه ایده‌ای داشتید و یا چنانچه مشکلی بود که من میتونستم کمک کنم تا با رفع شدنش بتونیم همو ببینیم، حتما با من در میون بذارید.

وارد شوید تا پست بفرستید