قسمت شانزده: علی از سیدنی

علی عزیز از استرالیا مهمان این قسمت از پادکست ما بود. علی در دانشگاه تهران لیسانس خودش رو گرفته و چند سال ایران کرده. بعد از طریق کاری اقدام کرده و تونسته برای استرالیا پذیرش بگیره. الان چندین ساله که اونجا زندگی می‌کنه و دو فرزندش هم همونجا به دنیا اومده‌ان. می‌تونید توضیحات بیشتر رو در سایت مشاهده کنید.
نظرتون راجع به این قسمت چی بود؟ کدوم بخش از حرف‌ها برای شما جالب‌تر بود؟ نکته‌ای تکمیلی برای اضافه کردن به صحبت‌ها دارید؟

@arash ایول خیلی خوب بود این قسمت. یه پختگی خاصی داشت مخصوصا راجب بچه ها و ریشه و فرهنگ. اخر پادکستم با صدای جادی ترکیدم. عاشق صدای این بشرم من. خیلی خوبه با آدم های موفق و خوشحال داخل ایران هم حرف زدن. با محمدرضا شعبانعلی هم اگه میتونی صحبت کن. پادکست خوبی خواهد شد قطعا بخصوص که محمدرضا یجایی راجب مهاجرت حرف قشنگی زده بود که مهاجرت مرحله اولش ذهنیه و سپس فیزیکی. به نظرم حرفای جالبی برای شنیدن داشته باشه. مرسی آرش

سلام مهمان جان :)
مرسی و ممنون و تشکر از اینکه پادکست رو دنبال میکنی و خوشحالم که این قسمت به مذاقت خوش اومده. برای منم حرف تازه زیاد داشت. همچنین خبر خوبیه که میبینم با فضایی که به دنبال شکل دادنش هستم ارتباط برقرار کردی و استقبال می‌کنی. راجع به آدم‌های موفق هم که گفتی بگم که تو قسمتی که با جادی ضبط کردیم یه صحبت‌هایی راجع بهش شده که فکرکنم خوشت بیاد.
ایده خیلی خیلی جالبی هم داشتی که من حتما مد نظر قرار خواهم داد.
ممنون از اینکه وقت گذاشتی و نظراتت رو انتقال دادی.
موفق باشی

سلام.
ضمن تشکر خواستم درخواست کنم وقتی با مهاجران متاهل صحبت میکنید، در صورت امکان شرایط شریکشون رو هم جویا شوید.
مثلا در همین اپیزود علی از سیدنی خوب بود شرایط همسرون هم قبل از مهاجرت و هم بعد از آن رو هم پرس و جو میکردید.
البته شرط موافقت مهمان هم لازمه.
بازم تشکر بابت زحماتتان.

سلام.
تشکر از بابت همراهیتون
این موضوع خیلی بستگی به مهمان برنامه داره. با این حال در صورتی که احساس کنم فضاش هست حتما به این بعد از ماجرا عمیق‌تر خواهیم پرداخت.

@arash واقعا کارتون و وقتی که براش میزارین برام باارزشه.ازتون سپاسگذارم

سلام
ممنون از وقتی ک میذارید و زحماتی ک میکشید
درسته ک اغلب دوستان دانشجو هستن و دنبال ویزای تحصیلی یا کاری هستن
اما عده کمی هم هستن ک دنبال اقامت از طریق سرمایه گذاری هستن( آمریکا و اروپا، کم یا زیاد)
اگر ممکن بود، برای این مورد خاص هم پادکست بذارید
سپاس

سلام
در سایت و در بخش سوالات متداول به چنین موضوعاتیجواب داده‌ام.
به صورت خلاصه می‌تونم بگم منم علاقمندم تا جایی که میشه تنوع کار و افرادی که باهاشون صحبت می‌کنم رو بالا ببرم. البته این موضوع بستگی به عوامل زیادی داره. چنانچه فردی باشه که احساس کنم گفتگو باهاش می‌تونه جذاب و پرمحتوا باشه، حتما.

سلام پادکستتون خیلی خوبه لطفا در مورد هزینه ها بیشتر صحبت کنید

سلام دوست عزیز
چنین اطلاعاتی از امروز تا فردا میتونن متفاوت باشن، برای همین جالب نیست پرسیدنشون در پادکست.
علاوه بر اینکه راجع این موضوعات به راحتی در اینترنت می‌تونید مطلب پیدا کنید.

من دیروز با پادکست شما آشنا شدم. اول از همه تشکر می کنم واسه پرداختن به این موضوع که دغدغه خیلی از افراد هستش. مورد بعد اینکه قسمت اولی که شنیدم، با دوستانتون (یه زوج از کانادا) صحبت کرده بودین و باید بگم که دوست نداشتم و احساس کردم با وجود جذاب بودن موضوع نمیتونم با پادکست شما ارتباط برقرار کنم به چند دلیل فضا بیش از اندازه دوستانه بود شاید واسه من شنونده جالب نبود مورد دوم اینکه اون کیفیت لازم رو نداشت یه سری چیزا اجتناب ناپذیره من قبول دارم اما اینکه شما دارین مصاحبه می کنین و یکی از افراد با تلفن صحبت کنه واقعا غیر قابل درک بود واسم، انتظار میره افراد مصاحبه شونده بدونن که این صرفا دورهمی نیست و حتی واسه پاسخ دادن هم دقت بیشتری داشته باشن.
امااا سیدنی واسم جذاب بود و ترجیح دادم یک قسمت دیگه رو هم گوش بدم خوشبختانه قسمت مربوط به علی اقا واقعا عالی بود، فضا صمیمی بود، جواب ها دقیق و به اندازه بود، متانت خاص ایشون و سوال های خوب شما. امیدوارم کیفیت کارتون روز به روز بهتر شه.

راستش رو بخوای اون روزهای اول دقیقا برعکس چیزی که گفتی کار به معنای واقعی کلمه یه دورهمی بود. علاوه بر این در نظر داشته باش که در اوائل تجربه منم به اندازه کافی نبود (و همین الانش هم هنوز نیست) ولی به تدریج و با گرفتن بازخورد از بچه‌ها بهتر شده.
در هر حال خوشحالم از اینکه قسمت سیدنی رو هم گوش دادی و خوشت اومد. منم امیدوارم بتونید بهتر شدن کیفیت کار رو در ادامه به وضوح احساس کنید.
علاوه بر همه اینها ممنون از اینکه لطف کردی و اینجا نظراتت رو بهم انتقال دادی.

اتصال شما به رادیو دال به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.