قسمت هجده: شقایق از آمریکا

شقایق شش سال قبل، در اواخر ماه سال هشتاد و نه همراه با همراه همسر و فرزندش به آمریکا مهاجرت کرد. دانشگاه تهران درس خونده، چندین سال در ایران کار کرده و از طریق تحصیلی تونسته بره ایالت میشیگان. الان هم بعد از جابجایی بین کار‌های مختلف در شرکت جنرال موتورز کار می‌کنه.
در این قسمت داستان این خانواده رو میشنویم و می‌پردازیم به اینکه چطور دیدگاه شقایق به زندگی پس به دنیا اومدن فرزندش عوض شد.

نظرتون راجع به این قسمت چی بود؟ کدوم بخش از حرف‌ها برای شما جالب‌تر بود؟ نکته‌ای تکمیلی برای اضافه کردن به صحبت‌ها دارید؟

واقعا شرایط برای مهاجرت روز به روز سخت تر میشه
قبلا فقط شرایط موندن سخت تر میشد، حالا دیگه نمیشه فرارم کرد!
بی ارزش شدن روزانه پولمون در کنار مشکل خارج کردن ارز از کشور....

آرش خیلی وبسایت خوبی داری آفرین میگم بهت بابت این وبسایت بسیار خوبت و ازت تشکر میکنم. لطفا بیشتر پادکست تولید کن :) یک اسپانسری بگیر :) خیلی خوشحالم اینقدر یوزر خوبی گیرم اومده توی سایتتت

سلام دوستان عزیز
به نظرم خیلی مهمه که آدم برای مهاجرت سرمایه کافی داشته باشه. ما معمولیا که نه زبانمون خیلی خوبه، نه درسمون خوب بود، نه درآمد و پس‌انداز خوبی داشتیم، ولی عاشق آزادی هستیم و دلمون میخواد بهتر زندگی کنیم محکوم به موندن هستیم... :(

ای بابا... چه بد جایی تموم شد... امیدوارم قسمت بعدش حتما بیاد. من کلا این پادکستو گوش می‌دم که از توش دربیاد اونور ملت دارن چه شکلی زندگی می‌کنن،‌ چه چالش‌هایی دارن، چه مشکلاتی پیش روشون بوده و هست و چطور باهاشون دست و پنجه نرم کردن، نه چیزای شخصی، چیزایی که عمومیت دارن، ولی بیشتر حرف از چرا رفتیم و چطوری رفتیمه. اینا هم خوبه برای کسایی که دودلن و نمی‌تونن تصمیم بگیرن، ولی حداقل برای من قسمتِ بعد از رفتن و زندگیِ اونور مهم‌تره. امیدوارم بیشتر بهش بپردازید.

@arash
سلام همه چی عالی بود شقایق خیلی خوب صحبت کرد بدون ابهام شما هم خیلی خوب مدیریت کردی

درقسمت هجده: شقایق از آمریکا گفته است:

@arash
سلام آرش همه چی عالی بود شقایق هم خیلی خوب صحبت کرد بدون ابهام شما هم خیلی خوب مدیریت کردی ولی دلم خیلی گرفت وقتی گفت از یه کلاس 80 نفره فقط 5 نفر موندن. واقعا تاسف باره

@arash این زاویه دید ها واقعا جالبه فرا نمره و عدد مقلات سابقه کار و اینکه یک نفر تونسته واقعا امید بخشه و هم نا امید کننده
که ژن های خوب واقعی دارن میرن
*پی نوشت
از ته ته قلبم میگم که که واقعا محشری و این فروم هم که فکر کنم ری اکت باشه چون بهت نمیخوره بری انگولار یاد بگیری 😉
واقعا عالیه وشخصا پیشنهاد میکنم یک کانال اهنگ هم بزنی چون سلیقه ات واقعا عالیه
بعد هفت ماه هنوز دارم اون اهنگ کالیفرنیا قسمت عباس از امریکا رو گوش میدم روزی یک بار
اهنگ این بارم واقعا عالی بود

@arash
اقا یه چیزی دقت کردین توی عکس مدرسه اریا ی عزیز رو که نگاه کردم چرا اندقدر پسر کمه
نکنه وقعا داره تموم دنیا شوهر قحطی میشه عجیبه ها

آرش خیلی خوشحالم از فروم خوب استقبال میشه :) میخواهم یک پادکست بدی بگی شرایط کار در شرکت های بزرگ فناوری ایران مثل دیجی کالا و اسنپ و تپسی چجوریه محیطش ازت خواهش میکنم که بهمون معرفی کن @arash و مصاحبه کن. خیلی ممنونم از لطفت

آره موافققم :) ولی خداییش سایت خوبی داری آرش :)

• خیلی خوب بود .
    فقط انتظار داشتم ادامه داشته باشه
    بد تموم شد .
    اینکه الان روی چه ریلی افتادن و ....
    آرش جان لطفا با از مهاجرای آلمان هم یه پادکست داشته باش

آرش سلام
اول ممنون از آهنگای بین گفتگوها چون واقعا لازمه و واقعنم هر قطعه‌ای که انتخاب میکنی جذابه.
شقایق واقعا بیان شیوایی داشت و به قول تو ما رو مرحله به مرحله تا اینجایی که رسیده بود همراه کرد. امیدوارم روز به روز اعتماد به نفسش بیشتر بشه و توی کارش پیشرفت بکنه.
من از هر نظر، فکر یا حرفی که باعث بشه کلیشه‌های ذهنم شکسته بشه به شدت استقبال میکنم و این بار متوجه شدم همه آدمای درونگرا کم حرف نیستن یا اینطور نیست که سخنور خوبی نباشن. شقایق بهم نشون داد درونگرایی و سخنوری دو تا مسئله کاملا جداست. از این بابت ازش ممنونم.
راستی ما هم میتونیم مهمان پیشنهاد بدیم؟ توصیه‌ای در این مورد داری؟

@arash
خیلی مصاحبه با شقایق عالی بود.........واقعا توصبحات قشنگ و خوبی دادن .....خیلی صادقانه و ملموس.... ممنون ارش جان بابت پادکست های فوق العاده عالیت من تازه با شما اشنا شدم و تمام پادکستهاتون گوش کردم عالی بودن ممنون بایت کارهای حرفه ای و مفیدت😍😊😊😊 امیدوارم ادامه دار باشه دید خوبی واسه مهاجرت به ادم.میدین

@nima مرسی نیما جان
منم امیدوارم از انجمن بیشتر استقبال بشه.
در مورد شرکت‌های بزرگ هم اگر احساس کنم کسی هست که می‌تونم حرف‌های جدیدی ازش بشنوم حتما پیگیری می‌کنم.
مرسی از همراهی و نظراتت

خیلی خوب بود .
فقط انتظار داشتم ادامه داشته باشه
بد تموم شد .
اینکه الان روی چه ریلی افتادن و ....

نمیخواستم زیادی طولانی بشه. هرچند میشد به قول شما یه جمع‌بندی بهتر هم داشت.

آرش جان لطفا با از مهاجرای آلمان هم یه پادکست داشته باش

آلمان رو در آینده توی برنامه‌هام دارم و به زودی دوباره سراغش خواهیم رفت.

شقایق بهم نشون داد درونگرایی و سخنوری دو تا مسئله کاملا جداست.

به نکته خیلی خوب و جالبی اشاره کردی. به قول خودت دقیقا اینم یکی از همون کلیشه‌های ذهنی است.

راستی ما هم میتونیم مهمان پیشنهاد بدیم؟ توصیه‌ای در این مورد داری؟

مناینجا شرایط و نیازمندی‌های کلی برای شرکت در پادکست رو گفته‌ام. الان بیشتر اینطوریه که یا خودم دنبال افراد مناسب می‌گردن و یا شنونده‌ها بهم معرفی می‌کنید. خلاصه که سعی دارم حرف‌های جدید بشنویم و مسیرهای متفاوت رو ببینیم.

@arash
در کل برای بزرگتر شدن کارتون پیشنهاد میکنم خودتون شخصا و بعد میهمانان دعوت شده از حالت سیکرت و مجازی خارج شوید و با اسامی و شخصیتهای واقعی و قابل سرچ شدن به کار ادامه دهید

@arash
در کل برای بزرگتر شدن کارتون پیشنهاد میکنم خودتون شخصا و بعد میهمانان دعوت شده از حالت سیکرت و مجازی خارج شوید و با اسامی و شخصیتهای واقعی و قابل سرچ شدن به کار ادامه دهید

راجع به یکی از دلایلی که از اسامی کامل مهمان‌ها استفاده نکرده‌اماینجا توضیح داده‌ام. در هر حال اگر مهمان مشکلی نداشته باشه منم استقبال می‌کنم.
در مورد خودم هم به وقتش حتما. از روز اول هم قصدی بر قایم شدن نبوده.
در نهایت هم مرسی از اینکه به فکر بزرگتر شدن کار هستی.

سپاس از آرش و شقایق عزیز

اتصال شما به رادیو دال به نظر می‌رسد از دست رفته. لطفا صبر کنید ما سعی می‌کنیم که دوباره شما را متصل کنیم.